Poprzez wszystko co robimy rzucamy wyzwanie Status Quo tworząc nowe płaszczyzny i możliwości dla rozwijania kultury i promowania edukacji.

Nasza Fundacja została założona w 2017 roku, aby krzewić kulturę, sztukę i naukę na każdej płaszczyźnie naszego codziennego życia.

Organizując rozmaite wydarzenia artystyczne, naukowe,edukacyjne i społeczne, pragniemy wspólnie pielęgnować naszą narodową tradycję i dziedzictwo w skali całego kraju ale także w regionach, tzw. małych ojczyznach.
Nasze działania ukierunkowane są przede wszystkim na ułatwianie dostępu do kultury i oświaty.

Dbamy także o osoby potrzebujące, organizując wydarzenia artystyczne o charakterze charytatywnym – ABY POMAGAĆ GRAMY NAWET NA DACHACH 🙂

Otaczamy także wsparciem dzieci i młodzież, do których adresujemy przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym i wypoczynkowym; zajęcia pozaszkolne, warsztaty, obozy rekreacyjne itp.

Załoga

Polska Fundacja Kultury i Rozwoju została założona przez artystów o nieskrępowanej wyobraźni i ludzi o wielkich sercach!

Większość naszej cudownej Załogi to ludzie sceny i estrady dlatego tak bliska jest nam kultura i sztuka a nasza wyjątkowa wrażliwość pomaga nam w pomaganiu innym 🙂

Jesteśmy po to aby kultura , sztuka oraz ludzie wrażliwi na piękno mogli mieć z nim kontakt nie tylko “od święta”.
Uważamy że sztuka i jej piękno powinny być chlebem powszednim dla wszystkich a nie tylko delicjami dla wybranych!
Dlatego właśnie JESTEŚMY i wspólnymi siłami sprawiamy, że pięknieje świat i Wasza rzeczywistość!

DLA NAS NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH – SĄ WYZWANIA 🙂

Zarząd

JOANNA ŁUKASIK – Fundator, Prezes Zarządu

Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. M.Koziaka.

W swym dorobku posiada nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, a także unikatowe nagrania CD z muzyką mało znanych kompozytorów polskich m.in. Ignacego Krzyżanowskiego, Jana Kleczyńskiego oraz Józefa Ignacego Kraszewskiego.

Od czasu studiów koncertuje jako solistka i kameralistka biorąc udział w wielu prestiżowych festiwalach w Polsce i Europie m.in. jej bogaty repertuar obejmuje szeroki wachlarz muzyki klasycznej ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej.

Poszukuje także inspiracji realizując projekty zarówno z gatunku muzyki klasycznej jak i pogranicza klasycznej i rozrywkowej ukazując możliwość zastosowań klasycznego fortepianu w tworzeniu nowych jakości brzmieniowych.

Jest cenioną kameralistką i akompaniatorką – uzyskała wiele nagród i wyróżnień na prestiżowych konkursach i festiwalach instrumentalnych.
Oprócz działalności artystycznej zajmuje się także organizowaniem wydarzeń kulturalnych.

CO ROBI W FUNDACJI? Chodzi z pieczątkami 🙂
Specjalistka od spraw niemożliwych! Niespokojny duch – nieustannie wymyśla nowe akcje nie znając żadnych barier.

PAWEŁ ŁUKASIK – Wiceprezes Zarządu

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, specjalność instrumentalistyka w klasie altówki prof. Małgorzaty Muzyki-Gołogórskiej.

Od czasu studiów czynnie koncertuje jako solista i kameralista stale współpracując z wieloma instytucjami kultury w Polsce i Europie.

Czynnie zajmuje się propagowaniem altówki w roli instrumentu solowego, dokonując wielu transkrypcji, autorskich aranżacji oraz nagrań. W swym dorobku posiada nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej a także unikatowe nagrania CD z muzyką mało znanych kompozytorów polskich.

Oprócz działalności koncertowej zajmuje się także lutnictwem – gra na wykonanym przez siebie instrumencie.

CO ROBI W FUNDACJI ? Chodzi z kluczami 🙂
Kto ma klucze ten ma władzę! Jego klucze otwierają nie tylko drzwi wszelakie ale także najpiękniejsze melodie 😉
Jego wszechstronny wkład jest tak cenny, że żadne wydarzenie nie może mieć miejsca bez jego obecności.

DAWID MIK – Wiceprezes Zarządu

Człowiek Renesansu we współczesnym świecie. Szansonista w zespole Szpetni.

Ma w swoim dorobku wiele nagród i wyróżnień na licznych przeglądach i konkursach piosenki aktorskiej. Jego olbrzymie zaangażowanie w działalność na rzecz pomagania innym zaowocowało m.in tytułem Wolontariusz Roku 2015, tytuł Honorowego Ambasadora Transplantologii oraz Amicus Hominum – Nagroda Samorządu Województwa Małoppolskiego dla osób działających na rzecz dobra innych.

CO ROBI W FUNDACJI ? Prowadzi teczki 🙂

Rada

MONIKA WENTA – Członek Rady

Absolwentka PWST w Krakowie, aktorka związana z Teatre im L.Solskiego w Tarnowie od 2011 roku. Wcześniej przez kilka lat związana była także z Teatrem Studio TEST A.M.Marczewskiego w Warszawie. W 2013 otrzymała wyróżnienie aktorskie za nutę szaleństwa i wyczucie scenicznego absurdu w roli Sabriny Daldry w spektaklu pt “W pokoju obok”. Zajmuje się także tłumaczeniem z języka francuskiego – w 2013 roku przetłumaczyłą książkę Isabelle Filliozat pt “Próbowałam już wszystkiego”.

CO ROBI W FUNDACJI ? Dobre wrażenie 🙂
Aktor zawsze jest w tym najlepszy:)

ARTUR ŁUKASIK – Członek Rady

Jest studentem Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach na wydziale instrumentalnym w klasie kontrabasu klasycznego prof. dr hab. Jana Kotuli.

Jest laureatem prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów kontrabasowych i kilkukrotnym stypendystą Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne a także beneficjentem programu stypendialnego Fundacji Sapere Auso.

W Roku 2017 został także stypendystą Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.

CO ROBI W FUNDACJI ? Dużo szumu 🙂
Social marketing i PR w jego rękach to Wasze oczy i uszy.